Hotel „Anka” Słubine

Hotel Anka SłubiceW województwie lubuskim przy granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami – Niemcami znajduje się miasto liczące około 80 tysięcy mieszkańców. Słubice, bo o nich mowa sięgają wstecz do XIII wieku. To właśnie tutaj można zobaczyć pierwszy na świecie Pomnik Wikipedii, który odsłonięty został 22 października 2014 roku i honoruje wszystkich jej twórców. Znajduje się przy placu Frankfurckim.

Fani historii mogą być zainteresowani stadionem SOSiR lub najstarszym w Europie cmentarzem żydowskim. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1399 roku. Ponadto ciekawe zabytki architektury, szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe oraz rezerwat przyrody. A także most graniczny Słubice – Frankfut łączący Polskę z Niemcami na rzece Odrze.

Przebywając w Słubicach proponujemy zatrzymać się w Hotelu Anka, który jest usytuowany zaledwie 300 m od granicy z Niemcami. Dzięki swojej lokalizacji jest idealną bazą noclegową dla osób jadących do Berlina, Poczdamu lub wyspę Tropical Island.

Anka został wybudowany w 2008 roku i już w 2012 został wyremontowany. Efektem tych zmian jest podniesienie standardu. Goście mają do wyboru pokoje 1, 2, 3 oraz nawet 4 osobowe. W każdym pokoju znajduje się łazienka, telewizja satelitarna oraz bezprzewodowy internet. W dodatku goście Hotelu Anka mają do dyspozycji restaurację z kominkiem i kawiarnię w której można smacznie zjeść i posiedzieć w towarzystwie współtowarzyszy i innych gości. W dodatku jest to idealne miejsce w którym istnieje możliwość zorganizowania imprezy przy muzyce lub bardziej służbowe imprezy takie jak bankiety lub konferencje.

Klienci słubickiego hotelu “Anka” nie muszą się martwić o miejsce parkingowe. Swoje samochody mogą zostawić na zatoczce dla autokarów, która znajduje się przy hotelu lub na strzeżonym parkingu znajdującym się 400 m od hotelu.

Słubicki hotel  może poszczycić się również smacznym menu w którym każdy smakosz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wszystkie dania przygotowywane są z najświeższych składników oraz sezonowych warzyw i owoców. Obiady przygotowywane są z wieprzowiny, drobiu i dziczyzny. Każdy gość powinien koniecznie spróbować przepysznego deseru, polecanego przez szefa kuchni, czyli Maliny w białej czekoladzie.

Planując wyjazd do Niemiec i szukając noclegu warto zapoznać się z ofertą Słubickiego Hotelu “Anka”.